Такі знайомі і такі різні розлади сну

Якщо попросити десять різних людей зі скаргами на безсоння описати, у чому конкретно полягають їхні негаразди, то ти здивуєшся, наскільки різноманітним є спектр проблем, пов'язаних з розладами сну. Це і проблеми з засинанням, коли лежиш, дивишся у стелю і намагаєшся відволіктися від всього того негативного, що крутиться у голові, турбує, турбує, а сон не приходить. І раннє пробудження, коли прокидаєшся серед ночі і більше не можеш заснути, але при цьому не відчуваєш себе відпочилим. Вважається, що подібні ранні пробудження протягом якогось, відносно тривалого, періоду часу можуть свідчити про наявність депресивних розладів. Деяких турбує «переривчастий» сон, коли прокидаєшся кілька разів за ніч і на ранок відчуваєш себе настільки розбитим, що при дзвінку будильника не розумієш – продовжувати спати, щоб все-таки спробувати виспатися, або остаточно прокинутися від цього «недосну». А крім того, тобі можуть снитися жахіття, які також не сприяють тому, щоб ти відчувала себе бадьорою і повною сил вдень. Що ж робити, якщо ти зіткнулася з таким підступним і багатоликім безсонням? Про всяк випадок нагадуємо, що лікарі не дарма шість років навчалися в інституті і, напевно, про безсоння знають більше, ніж ти.

З того, що ти можеш зробити для себе, щоб повернути собі здоровий сон, не звертаючись до лікаря, пропонуємо:
1. Нормалізувати режим сну-неспання. Тобто, по-простому, намагатися спати тоді, коли за вікном темно, і не спати, коли світло. Гормон, що регулює сон – мелатонін – утворюється в організмі в темний час доби, тому не заважай йому налагодити сон самостійно.
2. Додати у своє життя більше радості: зустрічі з подружками, шопінг, смаколики, приємні враження, позитивні емоції. Тому що той самий мелатонін утворюється з гормону радості – серотоніну. Брак радості→брак серотоніну→брак мелатоніну→ розлад сну.
3. Підвищені розумові і фізичні навантаження спробуй пересунути на першу половину дня, а перед сном займайся тим, що тебе розслаблює.
4. У другій половині дня заміни напої, що додають тобі бадьорість – каву, міцний чай, колу, енергетики і т. д. – на напої з заспокійливим ефектом – трав'яні чаї, тепле молоко (якщо переносиш).

5. Постарайся не їсти важку їжу перед сном.
6. Тобі можуть допомогти рослинні безрецептурні лікарські препарати, наприклад, Персен® Найт. Один з компонентів цього препарату (екстракт пасифлори) покращує якість нічного сну: скорочує кількість пробуджень і подовжує за рахунок цього фазу повільного сну, коли твій мозок і організм в цілому дійсно відпочивають. Другий компонент – екстракт валеріани – полегшує засинання, усуваючи непотрібну тривожність перед сном. При цьому Персен® Найт не викликає денної сонливості – гарне рішення для тих, кому потрібно виспатися вночі, щоб бути бадьорим і активним вдень.

Ознайомитися з інструкцією для медичного застосування європейського лікарського препарату Персен® Найт тут

За більш детальною інформацією щодо складу та ефекту лікарських рослин перейдіть по вказаному нижче посиланню
https://www.pharmencyclopedia.com.ua/Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров’я

Є протипоказання. Перед застосуванням ознайомтеся з зареєстрованою инструкцією для медичного застосування та проконсультуйтеся з лікарем.
Реклама лікарського засобу Персен® Найт (Р.П. №UA/2838/02/01 від 18.02.2015)

Товариство з обмеженою відповідальністю «Алвоген Україна» Україна, 02660, м. Київ, Броварський проспект 5И Тел.: 044 517 75 00, 044 517 18 08, 044 517 23 29

x